13.Velikonoční turnaj mládeže v Poličce

Na Zelený čtvrtek se  v Poličce konal již 13.Velikonoční turnaj mládeže, na který se  i tentokrát sjelo velké množství hráčů, od těch nejmenších,až po 18.leté. V kategorii VT hrálo 51 hráčů , z toho 10 děvčat. V turnaji kategorie ELO hrálo 21 hráčů s ELO od 1356 do 2248. (4 dívky) Technické a organizační zajištění bylo jako vždy perfektní , díky duši poličského mládežnického šachu Davidu Schafferovi.

Turnaj ELO vyhrál hlavní favorit FM Jakub Půlpán z Polabin se 6.body ze sedmi partií. Jediný bod ztratil se svým mladším bratrem Matějem (slabším o 450 bodů ELO), který se tak vyšvihl na celkové 3.místo. K tomu mohu říci jediné : No comment….. Druhý s 5. body skončil Pepa Havelka z Lanškrouna. V turnaji  hráli i dva naši. Jakub Ježek v dresu Lanškrouna skončil po slušném výkonu se 4.body na děleném 6.místě a Lukáš Bouchal se 3. body na děleném 13.místě, když nechal za sebou 5 hráčů s ELO o hodně vyšším.

V turnaji VT jsme měli ŠEST hráčů, z toho dva naprosté nováčky, kteří jeli na svůj první turnaj v životě. 10.letý Šimon Nastoupil, po měsíčním seznamování v klubu získal svůj první turnajový bod , který ho jistě povzbudí do dalšího treningu. Při jeho zájmu o šachy jsem si jistý, že za rok bude už ve středu tabulky. Vojta Horský – náš nejmladší, – 9.letý novic měl maličko lepší vylosování a také ho využil.Nakonec skončil ve svém prvním turnaji se skvělým ziskem 2,5 bodu na 39. místě !11. a 12. letí Ondra Dušek a Vojta Baláš ziskali 3.body a  dělili 27.-28. místo. Výborně zahrála Anička Spáčilová , která překročila zisk 50% a udělala 4. body. Byla vyhodnocena jako druhá nejlepší dívka, když ke své smůle měla stejně bodů jako první Ilona Langrová z Poličky, ale měla mírně horší SB. Nejlepší z našich byl Jonáš Mikmek na krásném 9.místě  ziskem 4,5 bodu, což mne vlastně ani nepřekvapilo. Roste turnaj od turnaje a jeho přístup a veliký zájem o šach  slibuje u něj rychlý šachový  růst.

Celkově mohu tedy konstatovat, že mládežnický šach v Mistrovicích prožívá vzestup jak počtem hráčů, tak i úrovní hry a že dnes už se mezi šachovou veřejností ví, kde vlastně ty Mistrovice leží. A jsem rád, že se toho mohu zúčastňovat i já. (Na foto zleva: Vojta Horský,Vojta Baláš,Ondra Dušek,Anička Spáčilová,Jakub Ježek,Jonáš Mikmek,Lukáš Bouchal a Šimon Nastoupil)