43.Olympiáda v Batumi po 2. kole

← Kulturní program při zahájení 34.Olympiády

Ve vrcholných turnajích, jako je Olympiáda se na 1. kola vždy těší outsideři , hlavně z exotických zemí, pro které je to jedna z mála možností utkat se na šachovnici s (pro ně nedostižnými) mistry i velmistry. I když jsou biti jako žito, je to pro ně životní událost, o které budou celý život vykládat svým potomkům.

Povinnost odehrát zápas takový proti soupeřům o 300 -500 bodů ELO nižším měli v 1. kole i naši reprezentanti, kterým los přisoudil družstvo Trinidadu a Tobaga. Podle očekávání zápas skončil českým vítězstvím 4 : 0. Postarali se o to v partiích Navara 1- 0  Johnson , Cupid 0 -1 Hráček, Štoček 1 – 0 Harper a Winter Atwell 0 -1 Michalík.

Ve 2. kole V zápase proti Tádžikistánu se předpokládal stejný výsledek, jenže nečekaně prohrál po hrubé chybě leader družstva David Navara. Svoje partie vyhráli Láznička  s Gusejnkhojajev Muhammad, Štoček s Gusenkhojajev Mustafokhujan a Michalík s Karimovem. Češi tedy vyhráli 3 : 1 , ale ztráta bodu v takovém zápase je nepříjemná. (I když Davidův soupeř není žádné ořezávátko, ale GM s ELO 2615). Zítra hrají naši zápas s družstvem Chile.


Ženy měly v 1. kole za soupeřky družstvo  Botswany a roli favorita splnily beze zbytku, po výsledcích : Olšarová 1:0 Francis, Botlhole 0:1 Petrová, Novosadová 1:0 Ndachipiwa a Besa 0:1 Sikorová. ELO Botswany bylo od1611 do 1779 …..

Ve 2.kole už výrazně silnější soupeřky družstva Černé Hory kladly mnohem větší odpor, ale sebraly Češkám pouhou 1/2 bodu, po výsledcích: Milovič 0:1 Olšarová, Worek 1:0 Stojanovič, Koljevic 1/2 Petrová a Sikorová 1:0 Rakic.  Ve 3. kole se utkají ženy s Itálií.