Inspirativní partie č. 1-10

 

Partie č.010: Zajímavý vývin bílého ve známé variantě Sicilské obr. se může stát inspirací pro hráče

 

 


 

 

Partie č.009 : Vzít  pb2 , či ne? Věčné  téma, mající zastánce i odpůrce. Každý svého štěstí strůjcem ( někdy ovšem i strojvůdcem).  🙂 V této partii měl černý odvahu , vzal a taky brzy vzdal.

 

 


 

 

Partie č.008 :  V turnajích OPEN se občas vyskytnou i partie, kdy velmistr dostane přes prsty , pokud se dopustí podceňování soupeře , v tomto případě soupeřky. A  byl z toho výprask, na který asi hodně dlouho nezapomene. Partie se hrála v OPEN Dubai 2011.

 

 


 

 

Partie  č. 007 : Hrát proti  Ruské obraně nemusí být vždycky poziční nuda, jak předvádí  Annand.

 

 


 

 

Včera skončil velmistrovský turnaj ve Wijk aan Zee, jehož rating už letos pravděpodobně žádný jiný nepřekoná. Výsledky si každý zájemce samozřejmě přečte ve všech možných novinách a časopisech. Já bych ale raději zveřejnil jednu fantastickou partii, nad kterou mi zůstává rozum stát. Zahájení i vedení střední hry v některých okamžicích popírá vše, co zatím bylo „svaté“….. Posuďte sami.

 Partie č.006:

 

 

 

 


 

 

 Partie č.5 :  Partie velmistrů Kamského a Akopjana je ukázkou na téma otrávený pěšec „b2“ , lépe řečeno nebezpečí , jaké z braní tohoto pěšce černému hrozí. Ale vždy se najde odvážlivec, který si ho slupne a pak trpí , trpí a většinou prohraje.

 


 

 

 

Partie č. 004 -Od 9.ledna probíhá v holandském Wijk ann Zee již 77. ročních velmistovského turnaje. Dávám k potěšení všech nádhernou kombinační partii, která jitě potěší duši každého šach.labužníka. Samozřejmě bez poznámek, ke kterým nemám ani kvalifikaci, ani odvahu.

 


 

 

 

Partie č.003 – Nedostatečně připravený útok znamená pouze vytvoření slabin ve vlastním táboře a ve svých důsledcích prohru partie ! Pozor na to.

 

 


 

Partie č.002

 

 


 

Partie č. 001 :

(Převzato z časopisu Schach Magazin 64 , s poznámkami IM Otto Boříka)

Napsat komentář