KP II. – skup. Východ – 4.kolo

Parkování v Dolní Čermné …   🙂

Dnešní 4.kolo přineslo některé velmi zajímavé výsledky, které poněkud zamíchaly pořadím v tabulce a v podstatě již na začátku soutěže  „zajistilo“ sestup našemu družstvu…..

Překvapující je výhra Ústí „D“ nad Lanškrounem i výška skore v zápase Letohrad – Kunvald. V zápase Ústí „C“ – Svitavy je pozoruhodná výhra neustále se zlepšující Lucky Ambrožové nad seniorem Jardou Volfem , ovšem nejkurioznější zápas sehrály Mistrovice v Dolní Čermné.

Na 1.desce tvrdě útočící Kuba Ježek nenalezl v rozhodující chvíli nejsilnější pokračování ve vyhrané pozici, nechal se lišákem Michalem Mertou strhnout k rychlé hře, výhodu ztratil a bílý vynutil opakování tahů – tedy – minus 1/2 bodu. Na 2.desce Lukáš Bouchal mohl po chybě Libora Filipa snadno vyhrát dvoutahovým ziskem  kvality a za 3 tahy poté dokonce jednoduchým obratem by získal celou věž! Jenže v čas,tísni se prostě rozklepal a neviděl a nakonec prohrál ….  = minus bod! A ten rozhodující 1/2 bod bohužel ztratil Petr Langr, když špatně odhadl koncovku a nechal se zatáhnout do pozice se špatným střelcem, toho pak jeho soupeř celkem snadno využil = mínus 1/2 bod. Ztráty jsou v jakémkoliv zápase, ale ztratit najednou na 3.šachovnicích je mrzuté. Ale i v tom je krása šachu !

Dnešní výsledky: Ústí „B“ 4,5 : 3,5 Lanškroun „B“,  Horní Čermná 2 : 6 Mor.Třebová , Česká Třebová  6 : 2 Polička „B“ , Ústí n.Orl. „C“ 4,5 : 3,5  Svitavy , Letohrad 6,5 : 1,5 Kunvald a Dolní Čermná 5,5 : 2,5 Mistrovice.


Aby mi hráči Dolní Čermné prominuli  fotografii v úvodu, dávám k dobru pohled na část Dolní Čermné před  150. lety:

Napsat komentář