KP II – skup.Východ – 4.kolo

ročílená věžVypadá to, že dnes některý klub poslal pozdě hlášení, protože teprve nyní se dostaly od p.Šmajzra na net. Takže pozdě, ale přece:

Ve 4. kole se opět děly věci nevídané. K obrovskému  překvapení došlo v Ústí n.Orl. kde jejich družstvo „B“ zřejmě v rozhodujíím zápase o postup rozdrtilo Poličku „C“ 7:1 !!! Došlo tak na moje slova. že tohle mužstvo nikdo neporazí a postoupí bez prohry do KP I.Rozklad České Třebové už snad ani překvaoením nazvat nelze, ovšem výhra Kunvaldu v Žamberku se určitě nečekala, stejně jako pouze těsná výhra Lanškrouna „B“ s Dolní Čermnou. Mistrovice bojovaly v Letohradě seč mohly, ovšem letohradští lišáci postavili takticky na 8. desku Jirku Řeháka, který vždy hrával  některou z předních šachovnic a měli o bod postaráno. A o ten bod nakonec i vyhráli. Mistrovický nováček prohrál již třetí zápas „o prsa“, ale určitě  nevzdává boj o udržení. Potěšitelné, že bodovali vesměs mladí hráči jako 14.letý Bouchal, 15.letý Ježek a 75.letý já…..  🙂 Vyznamenal se i náš host Míra Kalousek, který přehrál Pepu Lorence a věžovou koncovku ukázkově vyhrál.

Jednotlivé výsledky: Ústí n.Orl. „C“ 4 1/2 : 3 1/2  Česká Třebová „B“, Letohrad 5:3 Mistrovice, Kunvald 5:3 Žamberk, Lanškroun „B“ 4 1/2: 3 1/2 Dolní Čermná, Ústí n.Orl. 7 : 1 Polička „C“, Choceň 2 1/2 : 5 1/2 Svitavy „B“ .

Tabulka

Napsat komentář