KP II. – skup. Východ – 5.kolo

← Pohled na svitavské náměstí. Krásné, ale ne jako parkoviště….

V dnešním 5. kole KP II. – východ se tedy děly věci ! Největší senzací byl jistě souboj dvou družstev, mezi kterými se předpokládal boj o 1. místo. Jenže skutečnost byla naprosto jiná. Lanškroun „B“ zřejmě na postup již předem resignoval a nastoupil v sestavě , která neměla proti Ústečákům „B“ naprosto žádnou šanci. A zaslouženě tvrdý výsledek  je sesadil z čela tabulky. Porážka  Mor.Třebové s Chocní již nepřekvapuje. Družstvo prožívá krizi , stejně jako jejich čelní hráči. Poličské Béčko přijelo do Ústí k zápasu s Déčkem pouze v 7 lidech, což je při jejich velice četné základně na pováženou . Česká Třebová po remíze s Mistrovicemi v minulém kole nenechala  tentokrát nic na náhodě a postavila proti Horní Čermné Hurta, i z Brna dojíždějícího Praxe, kteří spolu s Karlem Pelclem a dlouho nehrajícím Karlem Petrželkou zajistili poměrně vysoké vítězství. Zápas Mistrovic se Svitavami vypadal po 2 1/2 hodinách dokonce na možnost výhry domácích , zvlášť když za hodinu vyhrál doyen domácího klubu a pisatel těchto řádků v17. tazích s Krušinou st. , po další hodině se to ale změnilo, i když nerozhodný výsledek byl stále na dosah ruky. Jenže nedostatek zkušeností se projevil a zbývající dvě partie, t.zv. „jasně vyhrané“ skončily po hrubých chybách domácích remízou a celkový výsledek byla těsná prohra. Možná, že by se to dalo hodnotit jako slušný výsledek, zvláště když tentokrát Mistrovice nastoupily bez hostů, ale i tak to mrzí. Za domácí si zaslouží velkou pochvalu Tomáš Bouchal, který sehrál na 3. desce vyrovnaný souboj s Luckou Ambrožovou, která nakonec remizovala opakováním tahů. Výborně hráli i naši benjaminci Kuba Ježek a Lukáš Bouchal. První z nich  hrál s Kotvou naprosto vyrovnaně , jenže při přechodu do koncovky získal svitavský matador minimální výhodu, kterou systematicky zvětšoval a Kubu prostě utahal….. Lukáš s Krušinou  ml. jako obyčejně stál ze zahájení mírně řečeno neslušně, pak ale vynalézavou hrou se pomalu ale jistě dostával k tlaku na bílou pozici. Bohužel vyhrát se to nedalo. Krušina  nakonec s dámou proti dvěma věžím vynutil remis věčným šachem. K bodům bylo tentokrát hodně blízko…..

Výsledky 5. kola: Mistrovice 3 : 5 Svitavy , Horní Čermná 2 : 6 Č.Třebová, Choceň 4,5 : 3,5 Mor.Třebová , Ústí n.Orl. „C“ 7,5 : 0,5 Lanškroun „B“ , Ústí n.Or. „D“ 4,5 : 3,5 Polička „B“, Kunvald 6 : 2 Dol.Čermná.


Partii s panem Krušinou si dovoluji uveřejnit.Určitě poslouží jako důkaz, že rychlý vývin figur a zisk prostoru je většinou více než materiál…..