KP II. – skup. východ – 5.kolo

Sice s velkým zpožděním, ale přece přišly výsledky dnes hraného 5.kola. A některé jsou i překvapivé:

Dolní Čermná 4 : 4 Ústí n.Orl. „B“ – tenhle výsledek je zcela nečekaný.Ale ještě méně se očekávala v tomto zápase prohra Jakuba Netušila, či Petra Mareše ml.. Ústečáci si zřejmě prožili pověstný „den blbec“ , kdy se prostě pokazí všechno. Nic to ale nemění na tom, že jsou stále největším favoritem na postup.

Svitavy „B“ 7 1/2 : 1/2 Ústí n.Orl. „C“ – co dodat? Prostě černý den Ústí…..

Polička „C“ 6 : 2  Choceň – očekávaná výhra Poličky.

Žamberk 3 1/2 : 4 1/2 Lanškroun „B“ – zápas dvou vyrovnaných soupeřů rozhodla silná dvojka Lanškrouna Solil + Krátký, ke které s přidaly i poslední dvě desky.

Česká Třebová „B“ 1 1/2: 6 1/2 Letohrad – favorit jasně vyhrál. Domácí se potácí v krizi a jsou jedním z hlavních adeptů na sestup.

Mistrovice 3 : 5 Kunvald – Hosté podle očekávání přijeli s Vaškem Chládkem i Honzou Vaníčkem, ti ale udělali pouze 1/2 bodu. Prohru si bohužel musím připsat na triko já, když jsem svého soupeře jasně přehrál v zahájení a dostal jsem ho do pozice, kde jsem měl 2 jezdce proti jeho věži + pěšci – + další pěšci na obou stranách. Pozice byla na 90% vyhraná, jenže jsem náhle „přestal vidět“ a soupeře, který mi během hry nabízel 4x remis nejen vypustil z klinče , ale nakonec jsem mu daroval figuru a tím i vítězný bod pro Kunvald. Obávám se, aby tento můj výpadek neznamenal sestup Mistrovic do KS. Bojím se, že nastal čas, abych vyklidil pole mladším a lepším hráčům a soustředil se pouze na trenování žáků a tyto stránky. Omlouvám se tímto svým spoluhráčům, že jsem jim pokazil zisk nejméně jednoho bodu.

Screen Shot 01-10-16 at 05.54 PMPozici partie Glöckner – Vymětálek po 39. tahu černého vidíte na diagramu.V posl. 10.tazích jsem soupeře pustil k protihře a nyní to je zřejmě lepší remis. Po 40. Je3 Vb3 41. Jc2 jsem viděl, že černý může hrát 41. …. f5 a vytvořením volného pěšce snadno remizuje. Hledal jsem proto cestu k „výhře“ a přišel naprostý kolaps: 40.Jf2 Vb3 41, Jd3 ?? , e5 a bílý vzdal.

Tabukja

Napsat komentář