KP II. skup. Východ – 6.kolo

 Po  6.kole KP II.  se už jasně vyčlenila z peletonu pronásledovatelů družstva Svitav a Ústí nad Orl. B, které si to o postup rozdají možná ještě z Českou Třebovou. Je nutno si přiznat, že na první dvě  družstva ostatní prostě nemají nárok. No a my ostatní od 4. do 11. místa budeme hrát o co nejčestnější umístění. Na opačném pólu tabulky už je jasné,že o udržení budou bojovat Řetůvka a obě Čermné.

Senzací dnešního kola je určitě vítězství Kunvaldu nad Českou Třebovou , která zřejmě zápas podcenila a nastoupila pouze v 7.hráčích , navíc když překvapivě prohrál Prax s Vymetálkem ! Debakl utrpěla doma Dolní Čermná, když Ústí „B“ postavilo čelo sestavy: Hrobař, Volf, Pokorný…. V zápase Řetůvky s Horní Čermnou je velmi cenná výhra hostujícího Betlacha  s Kapounem. V Mistrovicích zase jednou domácí ztratili téměř vyhraný nebo minimálně remizový zápas . Tentokrát s Letohradem „B“. , kde na 7. desce naprosto jednoduše  zahodil dvoutahovou výhru pan Malý a místo toho si králem vlezl do matu…. Na 1.šachovnici si Lukáš Bouchal ( viz foto) celou partii udržoval výhodu , získal pěšce , i když výhra byla při nestejných střelcích diskutabilní . Luky hledáním výhry ztratil spoustu času a zkušený Jirka Řehák toho využil a utahal svého mladého soupeře na čas – bohužel „pouze“ remis. A tak nakonec jediné dvě výhry získali pro domácí veteráni – Brychta, který porazil pěkně pozičně Pavla Sysra a moje maličkost s Pepou Lorencem st. , jak jinak ,než v gambitu. Tentokrát černými ve Volžském gambitu…. Pepa si nabízeného pěšce nevzal , zahrál bojácný tah 4. b3 a pak už jen odrážel hrozby černého. Nutno ovšem říct, že v dalším průběhu se již snažil o iniciativu a hrál lépe než jsem čekal. Nebyla to snadná výhra! Bohužel ze studijních důvodů nemohl nastoupit Kuba Ježek….

Dnešní výsledky: Svitavy 5,5 : 2,5 Ústí n.Orl. C , Kunvald 5 : 3 Česká Třebová, Dolní Čermná 1 : 7 Ústí.n.Orl. B, Řetůvka 3,5 : 4,5 Horní Čermná , Mistrovice 3 : 5 Letohrad B – Volný los měla Mor.Třebová.

UPOZORNĚNÍ :  Mistrovice změnily hrací místnost!!! Dlouhá léta se pyšnily krásnou místností v místní hospodě U Novotnů, jenže ekonomické zákony  jsou neúprosné a tak majitelé zrušili nedělní provoz. Stejně tak i hospůdka na fotbalovém hřišti. V takovém případě by šachovému oddílu Sokola Mistrovice hrozil kolaps. Pomoc poskytl Obecní úřad, kterému nebyl osud reprezentace obce lhostejný a poskytl nám „azyl“ v krásné , moderní zasedací místnosti. Kéž by takto přistupovali k potřebám svých občanů všude!