KP II. – skupina Východ – 3.kolo

tabulkaJiž při prvním pohledu na tabulku se šachista  znalý poměrů v této oblasti musí divit a podívat  se raději 2x, jestli dobře vidí. V čele jsou sice 3 favorité a zřejmě si to o postup rozdají mezi sebou, jenže za nimi se dějí věci nevídané, které se dají nazvat jako vzpoura podceňovaných. A družstvo Mistrovic, které se do této soutěže probojovalo poprvé ve své historii ukázalo, že ani je nelze podceňovat. Po nešťastně prohraném zápase v minulém kole, kdy k výhře stačily dva tahy na dvou šachovnicích se dnes postavilo favoritům z České Třebové a získalo historicky první výhru. A dá se říct, že naprosto zaslouženě. Mělo i trochu štěstí, ale minimálně 4,5 bodu bylo jistých. Takže jsme poslali  dalším soupeřům výstrahu, že ani my outsideři neprodáme svoji kůži zadarmo!

Překvapením je ovšem pořadí na konci tabulky. Družstva jako jsou Česká Třebová, Kunvald a hlavně Choceň byly zvyklé na lepší umístění. Dnešní výsledky:

Choceň 2,5 : 5,5 Ústí n.Orl. „C“ ! , Polička „C“ 5,5:2,5 Lanškroun „B“, Svitavy „B“ 1,5:6,5 Ústí n.Orl.“B“, Dolní Čermná 5,5 : 2,5 Kunvald, Žamberk 4,5 : 3,5 Letohrad, Mistrovice 6:2 Česká Třebová „B“ !!!    screenshot-db chess cz 2015-11-22 18-34-42Jen pro zajímavost: Rozdíl mezi nejstarším a nejmladším našeho družstva je 63 let!A ty mladíky máme v „A“ družstvu dva a v „B“ další 4. Za pár let…..   🙂

Napsat komentář