KP II. – Východ – 11.kolo

Tabulka KP 2Až poslední kolo rozhodlo o tom , kdo družstvo Mistrovic doprovodí zpátky do Krajské soutěže. O vítězi bylo již rozhodnuto, protože i v případě porážky by Ústí „B“ mělo lepší score i počet výher.

Dnešní výsledky:

Žamberk 3,5 : 4,5 Ústí n.Orl. „B“, Česká Třebová „B“ 1,5 : 6,5 Polička „C“, Letohrad 6:2 Svitavy „B“, Kunvald 2:6 Choceň , Lanškroun „B“ 3,5:4,5 Ústí n.Orl. „B“ a Mistrovice 4,5 : 3,5 Dolní Čermná.

 V Mistrovicích  bojovala Čermná o udržení, protože výhra Chocně v Kunvaldu se očekávala. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě a po 3. hodině hry to vypadalo na jejich hladké vítězství, když vedli již 3 1/2 : 1/2. Jenže pak porazil Sojma svého soupeře, který se pustil do hazardního útoku, obětoval materiál a prohrál. Druhý z hostů Pavel Grepl  poté porazil Mertu st., na 3. desce domácí Ruda Valenta stál najednou na výhru a tak se rozhodovalo na 1. desce, kde jsem se  střetl  s nejlepším hráčem hostí Filipem. V méně hrané Střední hře se černý (Filip) sice neorientoval přesně, ale hru nakonec vyrovnal. Ve velice komplikované pozici jsem „vymyslel“ kombinaci, po které bych měl mít pěšce více, jenže soupeř mne vyvedl z omylu a po dalších 8. tazích jsem měl DVA pěšce méně. Jakási možnost záchrany byla pouze ve skoro vynuceném  přechodu do jezdcové koncovky. Černý v ní postupoval tak pasivně, že se dostal do pověstného „zugzwangu“, musel dát pěšce , poté i druhého a tuto nervy drásající partii jsem nakonec vyhrál a tím i celý zápas. Pevné nervy a lepší odhad koncovky nakonec rozhodly…..

 Celkové umístění vidíte nahoře v tabulce – k hodnocení se vrátím později. Prosím proto soupeře  ze všech družstev, aby mi poslali partie svých hráčů, které by chtěli uveřejnit.

 Blahopřeji družstvu Ústí n.Orl. k postupu a přeji hodně úspěchů v KP I. A věřím, že za rok se družstvo Mistrovic do této soutěže opět vrátí !


images


Napsat komentář