KP II – východ – 4.kolo

V dnešním 4. kole Krajského přeboru II. – skup. východ se tedy děly věci….Výsledky zápasů byly: v některých případech dosti překvapivé :

Česká Třebová 6,5 : 1,5 Kunvald

Za domácí nastoupil na 1.šachovnici velmistr Bernášek ( 2478) .Dalo se to očekávat, vzhledem k povinnosti odehrát jako člen základu alespoň 2 partie. Pan Buráň , při vší úctě neměl zřejmě nárok ovšem : komu se  podaří zahrát si v KP s velmistrem? Hosté bojovali, ale na leadra soutěže neměli. Remízy pánů Dvořáka s Pailem a Krčmáře s Pelclem jsou ale pro Kunvaldské hráče cenné.

Horní Čermná 3,5 : 4,5 Mor.Třebová

Těsný výsledek je úspěchem domácích, když jejich zadní šachovnice kupodivu předčily hosty. V družstvu Třebové zatím excelují nerozluční parťáci Sojma a Meleško, oba jsou  po 4. kole  stoprocentní.

Svitavy „B“ 4,5 : 3,5 Letohrad „B“

I v tomto zápase rozhodly o výsledku zadní šachovnice, na kterých byli hráči domácích prostě lepší.

Žamberk 1 : 7 Ústí n.Orl- „C“

Na první pohled by se mohlo zdát, že debakl Žamberku je velkým překvapením, ale není tomu tak. Stačí se podívat na jejich sestavu a je vše jasné. Nemyslím si, že by zápas podcenili nebo vypustili.Jenom doufám, že se v tamním šachovém oddílu neděje něco vážnějšího – bylo by škoda tradičního a velice dobrého družstva!

Řetůvka 3,5 : 4,5 Mistrovice

Pokud by si Mistrovice chtěly zachovat naději na udržení v soutěži, musely tento zápas vyhrát.A opět zápas rozhodly dolní šachovnice. Vašek Kristl již v loňském roce předváděl výborné výkony a letos v tom pokračuje . Tentokrát porazil o 200 bodů silnějšího Pavla Kylara, Kokula remizoval také s hráčem o 200 bodu silnějším, a Petr Langr  s Tomem Buryškem odvedli spolehlivou práci a své soupeře hladce přehráli. O udržení v soutěži zřejmě rozhodne zápas s Horní Čermnou. Že bych ještě jednou a naposledy nastoupil na 8.desce?  🙂

Napsat komentář