Krajská soutež – sever-10.kolo

Dnes byly zápasy 10.kola dohrány všechny skupiny Krajské soutěže Východočeského kraje. Ve skupině „Sever“ , kde bojovala družstva našeho regionu skončily zápasy takto:

Kunvald „C“ 3,5 : 1,5 Horní Čermná „B“ , Kunvald „D“ 2,5 : 2,5 Žamberk „B“ , Jablonné n.Orl. 2,5 : 2,5 Červená Voda, Lanškroun „C“ 3,5: 1,5 Nekoř  a Mistrovice „B“ 1 : 4 Ústí n.Orl. „D“

Družstvo Ústí n.Orl. vyhrálo soutěž naprosto zaslouženě. Bylo nejvyrovnanější a  mělo ve svém středu zkušené hráče. Jablonné n.Orl. si své místo určitě  zaslouží a Mistrovice těžily hlavně z letos vynikající formy Vaška Kristla – 7,5 b. z 9. partií, spolu s Pavlem Sysrem (4 ze 4) , Tomášem Bouchalem – 4 z 5.  a doyenem soutěže Glöcknerem, letos 80 let. (6,5 ze 7. )  Bohužel většinou šlo o „písmenkové“ hráče, kteří nemohli hrát vždy společně. I tak se dá konečné 3. místo brát jako úspěch. Pozornosti si zaslouží 12 bodů nováčka soutěže, Sokola Nekoř, který bez jakýchkoliv zkušenosti houževnatě vzdoroval všem. Do dalších let přeji  tomuto oddílu ještě větší bojovnost  a radost ze hry i výsledků.!

Přeji všem hráčům pěkné prožití letošního léta, hodně zdraví a pohody a nashledanou zase u šachovnice v dalším ročníku šachových soutěží. Bohužel já už hrát nebudu – těžká nemoc a přibývající léta mi to už neumožňují. To ovšem neznamená , že udělám  s figurkami to, co vidíte na přiložené fotografii….   🙂