Krajská soutěž- sever / 6. kolo

← Když nevíš jak dobře hrát – poradí ti kamarád !

I v 6.kole Krajské soutěže /sever přinesly zajímavé výsledky , které poněkud zamotaly celkovým pořadím:

Žamberk „B“ 3 : 2 Kunvald „D“  ,  Červ.Voda 2,5 : 2,5 Kunvald „C“ , Jablonné n.Orl.  3 : 2 Kunvald „C“ a Mistrovice „B“ 4 : 1 Letohrad „B“ Družstvo Mistrovice „C“ mělo volno.

V Červ.Vodě je překvapením prohra p.Černohouse a Matoulka a vysoká výhra Mistrovic s Letohradem, které mohlo snadno být i vyšší….. Domácím v zápase sedlo opravdu vše , na co sáhli. Já jsem na 1. desce oplatil p.Maceškovi prohru z doby před 12.lety, Ruda Valenta zase pí. Lorencové z loňska. Přírodním úkazem je Luky Bouchal, který zase stál ‚(slušně řečeno) jako čuně,ale stejně jako v mnoha minulých partiích dokáže najít a využít všechny možnosti ke komplikacím, ve kterých je pak opravdu na výši. A to jsme dnes hráli bez Kuby Ježka, kterého jsme zapůjčili Žamberku do  zápasu proti Polabinám. A Kuba nezklamal – udržel remis proti Törvenyimu, hráči s ELO 1969, tedy o 240 bodů vyšším než je náš hráč. Gratuluji Kubo!
Na žádost některých hráčů zveřejňuji partii z 1.desky  zápasu Mistrovice -Letohrad. Věřím, ž může být dobrým materiálem pro trening mládeže na téma „poziční výhoda a její uplatnění“:


 

 

Napsat komentář