Krajská soutěž – Východ – finále 7.kolo

Chess_in_the_Early_19th_Century-01-150x150O postupujícím družstvu do KP II, se dnes rozhodovalo v Horní Čermné, kde se střetli domácí s dosud vedoucím družstvem z Jablonného n.Orl. I když se většinu sezóny hovořilo o tom, že Jablonné postupovat nechce, bylo mi naprosto jasné, že je to pouhé mlžení a že hosté přijedou v nejsilnější sestavě. A samozřejmě se tak stalo…..

Domácí sice nastoupili s hosty z Mistrovic, tedy mojí maličkostí a Jakubem Ježkem, ale bez Míry Kalouska, který držel zajisté palce až v daleké Itálii. Jenže i když Pepa Dušek na 1.šachovnici udržel favorizovaného Libora Filipa na distanc a partii zremizoval a na druhé desce jsem po tuhém , téměř 60.tahovém boji porazil Jirku Černohouse (partii uvádím níže), ostatní tři šachovnice ovládli hosté.Mottl a Ježek pokazili své partie ve střední hře a Míra Cimprich v koncovce….  Takže nezbývá než pogratulovat vítězům, kteří v tomto zápase byli skutečně lepší a popřát jim ve vyšší soutěži hodně úpěchů a pěkných partií!

POZOR: Protože do KP II.postupují dvě  družstva, společně s Jablonným postupuje i přes dnešní prohru družstvo Horní Čermné!!!

Dnešní výsledky:  Hor.Čermná 1,5 : 3,5 Jablonné n.Orl., Městečko Trnávka 2,5 : 2,5 Letohrad „B“, Svitavy „C“ 2,5 : 2,5 Červ.Voda , Němčice 5 : 0 Žamberk „B“.

Skup. AKonečná tabulka:


 
SKUPINA „B“ – o 9.-16.místo
 Dnešní výsledky: Hor.Čermná „B“ 2,5 : 3,5 Kunvald „B“, Ustí n.Orl. „D“ 4 : 1 Kunvald „C“, Polička „E“ 3 : 2 Kunvald „D“, Lanškroun „B“ 2 : 3 Mistrovice „B“.
Vítězství mistrovického béčka v Lanškrouně je velkým překvapením, o které se postarali zejména Lukáš Bouchal a jeho otec Tomáš. Ten už naznačil v loňském roce, že bude pro družstvo platným členem. Pod vedením kapitána Jirky Janoty hráli i další naši mladí ze zdejší „líhně“ a věřím, že během 1- 2 let budou posilou i pro družstvo „A“. A Mistrovice udělaly další krok ke zvýšení prestiže místního šachového oddílu.
Skupina B

Napsat komentář