Krajská soutěž-Východ, finále A + B

Dnes se hrály první utkání finále A KS-Východ, i skup. B , kde se hraje o pořadí na 8. – 16. místě. Ve finálové skupině, o postup do KP II. byly dnes tyto výsledky:

Jablonné n.Orl. 4:1 Městečko Trnávka , Letohrad „B“ 1,5 : 3,5 Svitavy „C“ , Červená Voda 3,5 : 1,5 Němčice a Žamberk „B“ – 0,5 : 4,5 Horní Čermná „A“.

Velkým překvapením je prohra Němčic, které nastoupilo se 3.hráči s ELO přes 1800, protřelými boji ve vyšších soutežích a ti nakonec udělali pouze  1/2 bodu. Vysoká výhra Horní Čermné se zdá být také překvapující, ale partie opravdu tomu odpovídaly. Při té příležitosti bych chtěl vyjádřit úctu a obdiv před letos 84.letým Dr. Zámečníkem, který stále pravidelně nastupuje podle potřeby za kterékoliv žamberské družstvo. Pravda – ten elán a údernost jako za mlada už nejsou takové jako dříve, ale stále je ještě schopný odolávat soupeřům i o 70 let mladším….. Přeji Vám pane doktore ještě dlouhá léta hodně radosti a výher, pokud možno ve zdraví , za šachovnicí s vašimi milovanými figurkami.

Ze zápasu uvádím vlastní partii, protože jsem byl o to požádán. Samozřejmě se nedá hodnotit velmistrovskými měřítky, ale určitě hodně milovníků šachu potěší.

Skup. A


 

KS -Východ- finále „B“

Ve skupině o umístění dnes  byly tyto výsledky:
Kunvald „C“ 2,5:2,5 Horní Čermná „B“, Kunvald „B“ 2,5:2,5 Polička „E“, Kunvald „D“ 2,5:2,5 Lanškroun „C“ a Mistrovice „B“ 2,5:2,5 Ústí n.Orl. „D“
Překvapilo naše , tedy Mistrovické Béčko, které získalo další cenný bod, ovšem hráli za něj dnes 2 hráči z Áčka
skup.B

Napsat komentář