Krajské soutěže – Východ – 6.kolo

Boj o postup do závěrečného finále se zostřuje  a dochází k překvapujícím vysledkům jak družstev, tak jednotlivých aktérů.

KS – Východ, skup. A

Červená Voda 1/2 : 4 1/2 Jablonné n.Orl – výhra favorita se sice čekala, ale zaráží jeho výše. Naši sousedé přes kopec to prostě s návratem do KP II. myslí vážně.

Kunvald „D“ 2 : 3 Žamberk „B“            Kunvald „C“  2 1/2 : 2 1/2 Letohrad

Kunvald „B“ 2 : 3 Mistrovice „B“ – tenhle výsledek je zcela nečekaný! Pánové a kluci ale zabojovali a Jirka Janota se ukázal jako správný kapitán, když na 1.šachovnici porazil p.Tobišku ! Uznání a gratulace ale náleží všem !

KS-Skup A

KS Východ – skup. B

Dnes se dařilo oběma družstvům Horní Čermné, které obě své soupeře přehrály a Áčko se dostalo do vedení, když Němčicím dochází nějak dech…… V příštím kole v Trnávce to bude hodně zajímavé!

Němčice 2 1/2 : 2 1/2 Trnávka        Svitavy „C“  4 1/2 : 1/2 Polička „E“

Lanškroun „C“ 2 : 3 Horní Čermná „B“ – velmi nečekaný výsledek, ovšem když Lanškrounské opory , veterán Standa Palla a junior Matěj Kupsa prohrály, nic jiného se čekat nedalo.

Horní Čermná „A“ 3 : 2 Ústí n.Orl. „D“ – tohle utkání režírovali dědci. 🙂  U hostí na čelných šachovnicích Jenda Smola a Pavel Kylar splnili to, co se od nich očekávalo a své soupeře přehráli. Jenže to už bylo za stavu 2:0 pro domácí, když jako první vyhrál dědek Glöckner – tedy moje maličkost – s mladým Vojtou Holáskem, který v Birdovce nezvládl zahájení a po ztrátě pěšce už jen zkoušel „co kdyby“. A když Vítek Holásek v remizovém postavení nastavil figuru, byl druhý bod doma.Rozhodovalo se na 5. desce, kde sice domácí Pecháček měl pěšce méně, ale aktivita figur byla nakonec rozhodující. To byl pěkný poziční výkon! Takže Horní Čermná je v čele tabulky a za 14 dní to pojede obhajovat do Trnávky.

KS - skup.B

Napsat komentář