Krajský přebor II. – Východ – 3.kolo

← Moravská Třebová – zámek , jak vypadal na konci 19.století.

Dnes se hrálo 3. kolo KP II. – skup.Východ s následujícími výsledky: Svitavy 6: 2 Dolní Čermná , Kunvald 1,5 : 6,5 Ústí n.Orl. „C“, Mor.Třebová 3 : 5 Lanškroun „B“ , Ústí n.Orl. „D“ 2,5 : 5,5 Letohrad, Polička „B“ 3 : 5 Horní Čermná a Mistrovice 2,5 : 5,5 Česká Třebová. Výsledky tedy v podstatě očekávané, pouze v Moravské Třebové se čekala spíš remis.  Naše družstvo bojovalo,ale proti předpokládané nejsilnější sestavě soupeře s triem Čižinský – Hurt – Borek naši klučinové, kteří letos získávají zkušenosti na předních deskách neměl mít šanci. Předpoklady jsou někdy dost ošidné a nechybělo mnoho , aby       získali 1,5 bodu.

17.letý Kuba Ježek na 1.desce rozehrál sicilskou s jeho oblíbeným manévrem h3 – g4 – Sg2 naprosto přesně, jenže zkušený  soupeř, protřelý ligovými boji a s Elo o více než 400 bodů vyšším se nedal vykolejit , průlomem v centru šachovnice a výměnami zjednodušil pozici a v koncovce pak předvedl svou třídu. Jakub hrál dobře, ale stačilo pár malých nepřesností a bílý neměl šanci. Na 3.šachovnici ale ještě o rok mladší Lukáš Bouchal neměl mít teoreticky proti zkušenému Borkovi šanci, jenže vše bylo jinak. Neohroženě do soupeře bušil a ve chvíli, kdy se
zdálo, že jeho útok končí, skvěle obětoval figuru, o několik tahů ještě kvalitu a s věží méně upletl matovou síť pro černého krále, ze které nebylo úniku. Opravdu výborný výkon našeho mladíka. Obě partie si dovoluji níže demonstrovat.


 


 

 

Napsat komentář