Krajský přebor II . – Východ – 4.kolo

Již po 4.kole se začínají naplňovat předpoklady, že pokud se nestane něco nepředvídaného, poperou se o postup družstva  Lanškrouna „B“ a Ústí . Orl. „C“. Ovšem i o udržení můžeme očekávat tuhý boj, protože tradiční kandidáti na toto umístění , včetně našeho družstva, se letos posílili. Dnešní výsledky potvrdily překvapivou krizi Mor.Třebové, i Dolní Čermé.

 Dnešní výsledky : Svitavy 4,5 : 3,5 Kunvald ,  Dol.Čermná 3 : 5 Ústí n.Orl. „D“ , Polička „B“ 1,5 : 6,5 Ústí n.Orl. „C“ , Lanškroun „B“ 5 : 3 Choceň , Mor. Třebová 4 : 4 Horní Čermná a Česká Třebová 4 : 4 Mistrovice. V zápase Mor. Třebové jsou velmi překvapivé (při vší úctě k hráčům Horní Čermné, výsledky na prvních dvou deskách , Pavel Grepl prohrál s  Duškem a Andrej Meleško s Cimprichem!)

K našemu zápasu: Předpokládali jsme, že Č.Třebová postaví proti nám co nejsilnější mužstvo, protože hrají systémem porazit outsidery a favoritům dovolí , aby si  na  nich vylepšili skore. Jenže tentokrát narazili  a nescházelo mnoho, aby Mistrovice odjížděly domů se 3.body….. Znovu se vyznamenala naše omladina Kuba Ježek a Luky Bouchal, kteří své soupeře pěkně přehráli. Lukáš tentokrát pozičně, když si vytvořil volného pěšce , který nakonec došel až do dámy a Kuba si sice velmi složitě zakombinoval , jenže to mělo nečekanou díru. Soupeř, pan Kovář ovšem tyto složité věci nespočítal a tak partie skončila po 16. tazích nekrytelným matem jeho králi…. A stejně jako v minulém zápas se na 8.desce střetli veteráni Glöckner a Petrželka. A jako vždy skončila jejich partie smírem – však součet jejich let byl 151 !!! Když poté přidal výhru i Adam Lorenc, který totálně svého soupeře přehrál již v zahájení a poté ještě půlil Libor Filip, skončil zápas nerozhodně…..