Krouna 30.12.2014

Na poslední rapid  tohoto roku jsme vyrazili v naprosto neobvyklé sestavě. Podařil se malý zázrak a vyrazil si s námi Karel Halbrštát jinak nejvíce zaneprázdněný člověk v klubu. Volantu se ujal Petr Langr a o naši bezpečnost se postaral vskutku velkoryse. Na 70.km cestu do Krouny po zasněžené Vysočině  jsme se vypravili s předstihem 2,5 hodiny, což odpovídalo sice Petrově pečlivosti, nikoliv ale našim pocitům nedostatku spánku. Takže v Poličce jsme byli  v 7,20 hod. a prezentace  začínala v 8,15 .   Petr nás tedy velkoryse pozval na kávu u benzinky, prý aby nás „odškodnil“… 🙂

V sále KD v Krouně jsme  byli jako jedni z prvních  a měli tak dostatek času na aklimatizaci. Já jsem se postupně vítal se starými známými z Heřm-Městce, Zábřeha, Poličky atd. Před zahájením hry jsme se – pro nás naprosto nezvykle – museli všichni po vyslovení svého jména pořadatelem, ohlásit hlasitě  „zde“…..  Přitom se mi mnyšlenky toulaly vzpomínkami na vojenské nástupy. :-)))

Na start.čáře jsme začali  nasazení jako č.17 moje maličkost, č.40 Petr Langer, č. 47 Karel Halbrštát a č.50 Jakub Ježek. Zúčastnilo se 64 hráčů a konkurence byla opravdu silná. (Viz konečné výsledky)

Karel bojoval statečně, ovšem los mu přidělil soupeře nad jeho síly, takže konečné 3 body ( z 9.partií) je slušný výsledek. Zvlášť cenná je jistě remíza s ligovým hráčem CM Strašilem ze Zábřeha. (56.místo)

Petr po těžkém začátku, kdy propadal málem zoufalství se nakonec rozehrál a dosáhl  na 4 body, což je těsně pod hranicí 50%. (47.místo) Bude potřeba vždy před turnajem trochu psychologické masáže. 🙂

Kuba začal výborně a svojí agresivní hrou přiváděl do úzkých i hráče s ELO  téměř 2000. Po polední přestávce se ale projevila jeho (prozatím) slabina a tou jsou časté časové tísně. V 15.min.rapidu je řešení složitých pozic zvlášť obtížné a na to náš benjamínek doplatil.Ale zapracujeme na tom v treningu. Kubových 50% – 4,5 bodu je výborný výsledek. Chybou pořadatelů bylo ve start.listině prohozeno jeho ELO s Petrovým, ale to byla maličkost. (31.místo)

Mně se na startu dařilo na to, jak silné jsem dostal  soupeře velice dobře  a po 4. kole jsem měl 3 body, když jsem prohrál pouze s  pozdějším vítězem turnaje Filipem Valou z Havl.Brodu. Jenže pak na mne padla obrovská únava a ve dvou partiích jsem udělal strašné hrubky…. Silná káva a 15 minut spánku trochu pomohly a z posledních 3.partií jsem udělam 2,5 bodu a skončil na velice dobrých 5,5 bodu.

Myslím, že jsme se v silné konkurenci neztratili a dostali obec Mistrovice do podvědomí ostatních hráčů.Na závěr pak Karel poděkoval veřejně pořadatelům z Krouny za vzornou organizaci  (což bylo akceptováno všemi silným potleskem) a pozval je na listopadový turnaj do Mistrovic.

Dobrý turnaj se silnou účastí, s dobrým výsledkem našich hráčů.

 

Výsledky Krouna : (klikni)

 

Napsat komentář