KS – Sever – 5.kolo

  ←  Náměstí v Jablonném n.Orl

Páte kolo opět zamíchalo celkovým pořadím  a demolice, kterou předvedlo mistrovické Céčko ho vynesla do čela tabulky.Ta je samozřejmě kreslená , protože 5 družtev má o zápas  méně. Na vedení družstva Mistrovice „C“ to ovšem nemá vliv. Teď je tedy na Béčku, aby se pochlapilo…  🙂

Dnešní výsledky:  Letohrad B 1,5 : 3,5 Jablonné n.Orl. , Kunvald B  2 : 3 Červ.Voda,  Kunvald C 2 : 3 Žamberk B , Kunvald D  0 : 5 Mistrovice C. Mistrovice B mělo volný los.

Protože jsem byl dnes v Kunvaldu nakouknout (prostě mi to nedalo) rád se s vámi podělím o některé snad zajímavé postřehy: Hodně mne pobavila situace, když na jedné šachovnici – jména sdělovat nebudu – oba soupeři dumali nad koncovkou Kg6 + ph5 : K g8. A opravdu zcela vážně hráli ještě 10 tahů , než to dali za remis…. 🙂   Další podobná věc se stala , když jeden ze soupeřů zahrál tah střelcem pustil figuru, v tom okamžku viděl, že ztrácí pěšce, chytil střelce znovu do ruky a zvolal „Jé – chtěl jsem hrát jinak“ a postavil střelce na jiné pole…. A nebýt „kibice“ který na to upozornil, soupeř by vůbec nereagoval ….. A největší překvapení mi připravil jeden nejmenovaný hráč, který si docela bez zábran nosil z vedlejší restaurace pivo k partii a vesele se posilňoval. Tak jsem si vzpomněl na šéfa rozhodčích p.Janečka z Chocně ,  – ten by v tom okamžiku snad zkontumoval všechny partie v okruhu 20 kilometrů… 🙂 Doporučoval bych kamarádům z Kunvaldu , aby si detailně přečetli pravidla, která to zakazují. Mohlo by vás to stát někdy bod a tím  možná i prohru celého družstva! 


V partii Letohrad – Jablonné na 2. šachovnici Honza Vaníček nejen že se z naší vzájemné partie poučil, ale dokonce si troufl hrát pokračování, které doporučuje Fritz 15. To je však tak nejasné, že by to žádný „normální “ šachista nezahrál – jenom Jenda…. 🙂 O průběhu partie si každý udělá obrázek sám – mně se líbila – ten závěr byl asi pro Pavla šokující, ale Jendo , jsou tam ještě 3 – 4 varianty – o tom až se příště potkáme…..


 

 

 

Napsat komentář