KS – sever- v 5.kole slaví Sokol Nekoř!

← Kunvald v království Českém

Událostí 5. kola KS – sever je bezesporu historicky 1. vítězství, teprve v loňském roce založeného klubu TJ Sokola Nekoř ! Vyhrálo 3 : 2 v  Horní Čermné „B“, když o body se postarali výhrami  duše oddílu , pánové Petr Langr a Šípek. Po 1/2 bodu přidali Marek a teprve 9. letý David Beneš. GRATULUJI a jen tak dál !

 

Výsledky 5.kola:  Žamberk „B“  0 : 5 Ústí n.Orl. „D“ ,  Horní Čermná „B“ 2 : 3 Nekoř , Kunvald „B“ 3,5 : 1,5 Lanškroun „C“ , Kunvald „D“ 2 : 3 Jablonné n.Orl. a Kunvald „C“ 1 : 4 Mistrovice. Červ.Voda měla volný los.


V zápase Kunvald „C“ – Mistrovice  se hrály opravdu zajímavé partie Pavel Sysr na 1. desce vytvořil soupeři slabinu v podobě opožděného pěšce, na kterého tlačil tak dlouho, až ho dobyl a bez problémů vyhrál. Vašek Kristl přešel do koncovky, kde měl jezdce proti špatnému a vlastními pěšci omezenému střelci, jenže dal partii za remis – škoda, dalo se to celkem v pohodě vyhrát.Na 3.desce po oboustranně nepřesné hře remis. Na 5. šachovnici nastoupil po roce mladý Vojta Baláž a překvapil možná i sám sebe, když pana Michaličku přivedl do kritické časové tísně , po odvážné oběti věže, s útokem na bílého krále. Bohužel k efektnímu konci partii nedovedl, protože soupeř udělal hrubou chybu, po které okamžitě partii vzdal.  Mně se zase jednou vyvedl Diemerův gambit. Pan Šejnoha si nabídnutého pěšce vzal ,  další materiál odmítl a sám vymyslel velice zajímavou oběť střelce na h2. Dokonale mne překvapil, ale rozborem pozice jsem zjistil , že to není zcela korektní. Vyvrácení a tím i rozuzlení partie bylo v kontra oběti kvality, čímž přešla partie do jasně vyhrané pozice bílého. Partii uvádím níže, ale nikomu nedoporučuji pokus o napodobení bez hluboké analyzy všech možností – a že je jich v pozici nepočítaně!