KS – sk.Východ-11.kolo

Mistrovice „A“  3 : 2  Červená Voda

K poslednímu zápasu jsme neměli k dispozici Jakuba Ježka, takže jsme povolali hosta z Čermné Míru Kalouska. Výsledek již nemohl nijak ovlivnit historický úspěch Sokola Mistrovice a konečné DRUHÉ místo v tabulce. Samozřejmě jsme nemohli očekávat prohru vedoucího Ústí v Kunvaldu, takže jsme hráli v pohodě a uvolněně. Hosté mají vyrovnanou sestavu a není radno je podcenit, ale pokud vím jsou to více „obranáři“ , což zase vyhovuje našemu družstvu. A taky to tak na šachovnicích vypadalo.Zajímavostí zápasu je, že všechny partie skončily vítězstvím bílého!

1.šachovnice: Glöckner Jaromír (1869 F) – Černohous Miloslav ( 1641)           1 : 0

Hrál jsem opět Blackmar-Diemerův gambit a černý po dlouhém přemýšlení první tahy zvládl, jenže v 11.tahu použil slabý tah, který jsem po delším přemýšlení potrestal  a o 5 tahů později musel černý vzdát před matem nebo velkými materiálními ztrátami. Partii uvádím  dole.

2. šachovnice: Sysr Pavel  (1517 F)  –  Brychta Antonín  ( 1679)                          1 : 0

                             Pan Brychta je podle mne nejlepší hráč soupeře a i v této partii se to projevilo. Pavel si neprozřetelně vzal pěšce b2 (sic!), ztratil dvě tempa na návrat zatoulané dámy a od té chvíle trpěl pod soupeřovým tlakem, který dovedl partii k výhře opravdu velmi pěkně a přesně.

3.šachovnice: Kalousek Miroslav (1591) – Matoulek Václav (1679 F)                1 : 0

                            Míra, i když obětavě nastoupil po noční 12.hodinové směně předvedl, že umí kombinovat a když soupeř sehrál zahájení pasivně, obětoval kvalitu, poté získal figuru a se dvěma střelci proti věži  snadno vyhrál.

4.šachovnice : Ludvík František (1701) – Valenta Rudolf (1502)                       1 : 0

                             Těch 200 bodu ELA více se projevilo a i když Ruda bojoval seč mohl až do koncovky, tlaku bílého neodolal . I když bílý koncovku nehrál příliš přesně, jeho pozice se nedala nevyhrát……

5. šachovnice : Langr Petr (1457) – Malý Evžen (1526)                                        1 : 0

                              Petr hrál dnes snad nejlépe za sezónu. Navíc dohrával za stavu 2:2, takže výsledek zápasu závisel na něm. Celou partii, pokud jsem mohl sledovat hrál pozičně hodně dobře a přešel do složité koncovky , kdy oba hráči měli 2 věže a několik pěšů.Petrův pěšec navíc byl dvoják. Jenže černý měl slabého pěšce na sloupci „c“ , který Petr obsadil věžemi a navíc si uvědomil jednu poučku, že v koncovce je i král silná figura. Prošel tedy svým králem do černé pozice až na d6, získal  černého pěšce „c“ a zcela vyhranou pozici. Černý pak překročil čas…..

Letohrad „B“ 3,5 – 1,5  Mistrovice „B“

Pro naše děti byl letošní rok nad jejich síly, ovšem objevila se nová „Super star“, Tomáš Bouchal, který nastoupil jako náhradník v sedmi zápasech a získal 100% bodů !!! Pro mládež to jistě byla dobrá, i když tvrdá a krutá škola. Jenže za rok už to s nimi soupeři budou mít hodně těžké – to jim garantuji!

 

 

Napsat komentář