KS – sk.východ / 9.kolo

Po letech, kdy se Mistrovice pohybovaly spíše ve středu tabulky, jsme se letos do 8.kola drželi na 1. místě  a  přes porážku s největším favoritem soutěže Ústí n.Orl., za který nastupují volní hráči , dokonce i KM Jarda Volf, se držíme na velice lichotivém 2. místě tabulky. Dnes jsme tedy proti družstvu Žamberka „C“  nastupovali jako favorité a této role jsme se zhostili s přehledem. Hosté jsou nejstarším družstvem soutěže a nastupovali v sestavě, která dohromady obnášela neuvěřitelných 342 let!!!

Snímek 001  Družstvo soupeřů je vpravo.

  Mistrovice „A“   4,5 : 1/2  Žamberk „C“

 Na 1. šachovnici 15.letý  Kuba Ježek soupeře překvapil Mora gambitem, ten si nevěděl vůbec rady a během 10.tahů zůstal bez figury. (Jiří Šulc – 1537)

2.šachovnice : 80.letý pan Mazura si vytvořil již v zahájení pěšcový řetězec, kterým si omezil svého černopolného střelce a toho jsem využil k bezproblémovému získání výhody a posléze vyhrané pozice. ( Jaroslav Mazura – 1582)

3.šachovnice: Pavel Sysr jako jediný soupeře „obdaroval“  a partii , ve které stál dlouho lépe nakonec dovedl  s nejmladším hráčem soupeře ( 65 let) ke smíru. (Miroslav Janeček – 1596)

4.šachovnice: Ruda Valenta, po minulé, nepodařené partii si dnes „spravil chuť“ a soupeře prostě udusil. Již brzy po zahájení nebylo o vítězi partie pochyb. (Václav Charvát – 1308)

5.šachovnice: Stále se lepšící Petr Langr využil přílišné agresivity soupeře, který si tím spíše vytvářel slabiny než tlak a bez problémů partii vyhrál. (Emil Hurdes – 1459)

Takže jsme svoje 2. místo bez problémů uhájili a pokud se nám podaří v posledních dvou kolech zůstat alespoň v první trojce, bude to historický úspěch malého oddílu z vesničky pod Orlickými horami. A jestli se tady bude dařit i nadále výchova mladých hráčů jako v posledních dvou letech, tak postup do vyšší třídy nemusí být během 2 – 3 let nesplnitelným cílem.

Snímek 002   Snímek 003

1.šachovnice: Jakub Ježek – 3.šachovnice: Pavel Sysr

Snímek 004   Snímek 005

4.šachovnice: Ruda Valenta – 5.šachovnice: Petr Langr

Ostatní výsledky: Městečko Trnávka  2,5 : 2,5  Ústí n.Orl. „C“ , Kunvald „B“ 3 : 2 Mistrovice „B“,   Kunvald „C“     2,5 : 2,5 Lanškroun „C“, Letohrad „B“  0:5 Červená Voda,  Jablonné n.Orl. 2,5 : 2,5 Ústí n.Orl.

Podle zpráv z Kunvaldu hrál náš hráč na 4.šachovnici 12.letý Vojta Baláš déle než 5 hodin a  vyhranou partii nakonec po hrubé chybě prohrál….  Škoda, ale Vojta, spolu s Aničkou Spáčilovou a Ondrou Duškem jsou velkou nadějí pro příští léta .

screenshot-db chess cz 2015-03-01 17-21-45

Napsat komentář