Letem světem …..

carlsen-rapid-blitz-500x334Magnus Carslen navštívil Berlín, kde sehrál simultánku se 70. soupeři. Při té příležitosti mu reportér časopisu Die Zeit položil několik otázek.

Na otázku, co ho ještě v šachu motivuje, Carlsen odpověděl : „Mou motivací je stále se učit něco nového. Cítím, že  existuje v šachu ještě spousta věcí , o kterým nic nevím.Nejsem si jist, jestli tohle mé hledání povede k lepší hře, ale moje zvědavost je velmi vysoká.“

Reportér pokračoval na stejné téma a zeptal se: Dobré hráče prý šachy někdy nudí.Mají pocit, jakoby již všechno viděli a postrádají vzrušení ze hry. Stává  to i vám? —- Na to Carlsen odpověděl: „Normálně ne, ale po hloupé prohře nastává pocit tmy. Pak se občas ptám co to dělám, proč jsem zde na tomto turnaji za hlupáka.Ale po několika hodinách nastává obrat a já se těším na pomstu v další partii.“

Další otázka: Co vás na šachu fascinovalo na počátku vaší dráhy a co vás fascinuje na hře ještě nyni?…..  Carlsen: „Vždy mne fascinovala úžasná různost postavení na šachovnici a a možnost jejich alšího vývoje. Je snadné se šachy naučit, ale není možné naučit se je dokonale.“


rusko-moskva-1

Od 11. do 23. března 2016 se bude v Moskvě konat turnaj 8. nejlepších velmistrů světa o právo vyzvat k zápasu o titul mistra světa Magnuse Carlsena. Kromě titulu je v sázce i cenový fond ve výši € 420.000,- !


Sinquefield-Cup-2014-winner-Fabiano-Caruana-300x167V souvislostí se změnou termínu Šachové Olympiády FIDE mění se i termín 3.turnaje Grand Chess Tour – Sinquefield Cup, který se bude hrát  od 4.do 16.srpna 2016 v Saint Louis.

(Organizátor a sponzor Rex Sinquefield- 2. zleva)


sevan_muradianVe věku pouhých 41. let zemřel včera 18. února v Chicagu sekretář FIDE a předseda pravidlové komise FIDE, SEVAN  MURADIAN.

Mezinárodní rozhodčí, propagátor šachu a organizátor mnoha turnajů, zakladatel nejznámějších šachových středisek v USA –  Chess Academy a Chess center atd.  R.I.P.


Napsat komentář