ME jednotlivců v blesku – úspěch Davida Navary!

Ve starobylém makedonském městě Skopje, které pamatuje řadu velkých mezinárodních turnajů nejvyšší kvality a nejlepší hráče světa, se ve dnech 6.-7- prosince hrálo Mistrovství Evropy jednotlivců v blesku, za účasti 324. hráčů ze 37. států.Mezi nimi bojovali i 4 zástupci České republiky Navara jako start. č.4 , Láznička č. 9, Jírovský č. 31  a Štoček č. 73.

Hrálo se tempem 3´+ 2´´na 22 kol , takže hráči trpící revmatizmem rukou neměli šanci. 🙂 V polovině turnaje bylo pořadí Artěmiev – start. č. 1, Španěl Salgado oba 9,5 a Navara 9 bodů.  Zatím co 3 naši hráči postupně odpadávali, Navara se neustále držel v popředí a nakonec skončil na bronzovém stupínku a potvrdil tak pověst skvělého blicaře.

Konečné pořadí bylo: Artěmiev – na fotografii (RUS) 18,5  ,  Čeparinov (GEO) 17 a Navara (CZE) 16,5 bodu. Ostatním českým hráčům se bohužel tak nedařilo. Láznička skončil na 41. místě se 14. body, Jírovský 73. a 13 bodů a zcela odpadl Štoček na 147. místě – 11 bodů. Doufejme, že si vylepší reputaci v rapidu, který začíná zítra…


Navarova partie je z posledního kola, kdy musel černými vyhrát, aby získal bronzovou medaili. A provedl to náramně: