Navara je znovu mistrem ČR !

Mistrovství republiky mužů pro rok 2019 se konalo v Ostravě, v rámci tradičního festivalu Ostravský koník , za účasti 68. hráčů a tentokrát i za účasti většiny české špičky, v čele s Davidem Navarou. Ten nakonec jasně zvítězil s převahou celého bodu před překvapením turnaje IM Lukášem Černouškem.

GM Šimáček , se svým umístěním na 3. místě bude jistě velice spokojen. Na dalším místě skončil jako další překvapení jeho oddílový spoluhráč IM Tomáš Kraus,  5. místo Vojty Pláta a hlavně jeho dvoubodový odstup od čela je asi pro něj zklamáním, ale stejný bodový zisk 6. bodů a konečné 8. místo je úspěchem pro šéfredaktora časopisu Československý šach, veterána Ivana Hausnera.

Podrobnosti v tabulce. Konečné pořadí všech hráčů najdete na:

http://chess-results.com/tnr435695.aspx?lan=5

Z turnaje přináším dvě velmi zajímavé partie: První ukazuje jak těžké je odolávat Navarovi, který dokáže využít sebemenší chybičky soupeře. V této partii černý pochybil v 18. tahu a v 27. dostal jeho král pěkný mat. Ve druhé předvedl stříbrný medailista, že jeho výkon v turnaji nebyl nahodilý a nádherně zničil GM Pláta, který na tuto partii bude zřejmě chtít rychle zapomenout.