Soutěžní partie

Zde by měly být partie  z našich soutěží, pokud budou vhodné. I když nebudou samozřejmě tak kvalitní jako u „mistrů“, i v nich lze najít poučení a zábavu.


005

Partie, stejně jako předchozí, pochází z nedělního zápasu v Chotěboři. Utkal jsem se s panem Fialou, se kterým jsem už v minulosti pár partií sehrál, takže jsem věděl, co mohu čekat. Když spustil Sicilku, rozhodl jsem se, že mu trochu zamotám hlavu a na šachovnici se objevil starý systém, populární v Brně někdy koncem 50. a v 60.letech min.století, kdy jej propagoval a hrával s úspěchem Jirka Mališ. V kostce je princip takový, že černý hraje Sicilku a bílý staví Španělku….. Je to ale oboustranně hodně náročné na přesnost. Můj soupeř sice spotřeboval hodně času, ale hrál opravdu dobře, i v pozici, kdy jeho král vypadal , že padne po obětech jezdců. Jenže , když nabídl remis (a blížila se časovka) a já v pozici neviděl přímou výhru, naopak možnosti černého nebyly horší, souhlasil jsem se smírem. Ze závěrečné pozice se budou  ale určitě protáčet panenky  leckterému hráči. Zejména těm pozičním.  🙂

 

004

V 1. kole KP I. v zápase Chotěboř – Mor. Třebová se hrály dvě zajímavé partie. Chotěboř je kadidát na postup do lig,ale proti Třebové vynechali svoje FM a IM. I tak byli samozřejmě velkým favorizem, ale výsledek za 5,5 : 2,5 se Třebováci stydět nemusí.Arotože jsem tam strávil několik let jako kmenový hráč, cítil jsem povinnost,pomoct kamarádům, když je to potřeba.Takže tam pár zápasů odehraji.Na 4.desce porazil Zdeněk Sojma pěkně ostříleného Petruse, tedy hráče s ELO o  160 bodů vyšším. Mohl hrát v některých okamžicích lépe, ale v rozhodujícím momentě souoeři udělil tvrdou lekci.

 

003


002

 

 

 

 

 


001

 

 

3 Responses to Soutěžní partie

  1. partie 001 a 002 se nezobrazují. Asi se na jedné stránce okna ChessFlash nesnáší. Jinak stránka je to pěkná a aktuální.

    Permalink
  2. […] Soutěžní partie […]

    Permalink
  3. Nevím proč se nezobrazují partie 001 a 002 – volal jsem známým a ti problém nemají…. Kouknu na to. Díky za upozornění.

    Permalink

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>