Startujeme ……

PF  2015  všem šachistům, i nahodilým návštěvníků těchto, právě se tvořících stránek !!!

Mistrovice jsou malá vesnička v podhůří Orlických hor, nedaleko Letohradu. Před pár lety se zde sešlo několik lidiček, kteří mají rádi šachy  a zásluhou zdejší duše spplečenského života , tehdejšího starosty Karla Halbrštáta se spojili  a založili šachový oddíl. Nikomu z nich nešlo o VT nebo ELO, ale jen a jen o radost ze hry Do klubu si přijížděli zahrát i milovníci šachu z okolních vesnic – Nekoře, Bystřece , předměstí Letohradu Orlice atd. Snad se mi podaří dát dohromady postupně celou historii oddílu a poté ji zde uveřejním, včetně fotografií. Chce to jen čas….

Po letech,kdy se mužstvo pohybovalo ve spodní polovině „pralesní ligy“ se ale začalo blýskat na lepší časy. Přišli dva hosté, ale hlavně: O hru projevila zájem mládež z Mistrovic, Verměřovic, Bystřece,Studeného a Nekoře. A projevilo se to i na úrovni a tedy i na umístění družstva. V současné době  družstco „A“ vede tabulku Krajské soutěže – východ a dobře bojuje i naše „Béčko“, složené převážně z dětí. A o jejich síle se už přesvědčil nejeden silný hráč!

O tom napíši podrobně až příště.Zatím k tomu mohu říct, že výchova mladých hráčů je jediná cesta k úspěchu , což ještě leckde nepochopili.A jsem rád, že mohu k tomu přispět trochu i já.

PS) Připomínky náměty a dotazy piště na můj mail:   hp7550@seznam.cz

Jaromír Tomáš Glöckner

 

Napsat komentář