Tata Steel Challenger – 7.kolo

Sevian←  GM Samuel Sevian (USA)

I v Challenger turnaji se dějí věci ! Krize GM Nisipeanu, který měl po 6.kole ztrátu již 1 1/2 bodu na čelo tabulky , dnes předvedl opravdu husarský kousek. V partii proti beznadějně poslední Anne Haast , která byla zatím bez bodu si počínal nepochopitelně jako začátečník. Bílými v Italské hře pustil soupeřku k útoku a udělal takovou hrubici, za kterou bych káral i své žáčky . Možná to lze vyvětlit bohorovným podceňováním nebo snad přehnanou galantností – nevím. V každém případě si utrhl ostudu a určitě je dnes terčem škodolibých vtipů svých spoluhráčů. To přece známe všichni, ne?  🙂 V boji o 1. místo zcela vyhořel Dreev, kterého Adhiban deklasoval , stejně tak Safarli  Antipova.

Dnešní výsledky: Abasov 1/2 Admiraal, Adhiban 1:0 Dreev, Batsiašvili 1/2 Ju, L´Ami 0:1 van Foreest, Nisipeanu 0:1 Haast, Safarli 1:0 Antipov a Sevian 1/2 Bok.

Partii, spolu se dvěma dalšími dávám níže k dobru. Stav turnaje po 7. kole : Adhiban 6 bodů, Safarli 5 1/2, Dreev 5,Batsiašvili 4, Nisipeanu,Antipov, van Foreest 3 1/2, L´Ami, Bok, Sevian,Ju po 6 , Abasov a Admiraal 2 1/2, Haast 1 bod.


 

 

 

 

Napsat komentář