Už je to tady!!!

Tak jsme se konečně dočkali! Po loňském , kvůli Covidu  nedohraném ročníku už vyznavače bojů na šachovém poli snad svrběly všechny prsty. Mnozí si to vynahrazovali hraním na šachových webech , ale hra proti živému protivníkovi, který se potí pod útokem našich figur, je nenahraditelná.

V našem kraji dnes zahájili své boje družstva v KP I. a KS . V Krajské soutěži-východ hraje letos pouze 10 družstev a z toho celou polovinu tvoří družstva Kunvaldu (3) a Mistrovic (2). V dnešním 1. kole se hrály zápasy:

ŠK Dolní Čermná 3 : 2 ŠO Kunvaldská a.s. „D“  ( dále pouze Kunvald) Dolní Čermná bude podle mně jedním z hlavních favoritů na postup do KP II.

TJ Sokol Nekoř 3 1/2 : 1 1/2 Kunvald „C“ – loňský nováček se už zřejmě v soutěži aklimatizoval a porazil ostřílené borce z Kunvaldu, když vyhráli všechny 3 partie bílými figurami ‚Marek, Langr a Beneš, ke kterým přidal půlku Broňa Špinler.

ŠO Horní Čermná „B“ 3 : 2 Kunvald „B“ – i domácí se proti loňsku posílili a táta se synem Cimprichovi se jen tak lehce nedají. Mladý Cimprich s ELO 1182 dokonce dnes porazil ostříleného Vymětálka (ELO 1487) ! Jen tak dál !

TJ Jablonné n.Orl. 4  1/2 : 1/2 Sokol Mistrovice „C“ – naše „Céčko“ je takové rekreační družstvo, kde si hráči prostě chtějí zahrát a užít si to, bez nároku na nějaké přední umístění. Prostě hrají pro radost -. a tak to má být. Pro domácí se stali lehkým soupeřem na rozehrání.

SK Sokol Žamberk „B“ 3 : 2 Sokol Mistrovice „B“ – proti trojici Žamberáků Wiesinger , Kacálek a Kopal neměli naši hráči Kristl, T.Bouchal a Janota šance, takže o zápase bylo brzy rozhodnuto. Možná Jirka Janota by měl šanci, pokud by zahrál v nejlepší formě, ale bez herní praxe se hraje  velmi obtížně. Vytáhli se ale naši mladí, když Vojta Baláš porazil Janečka a  Prokopec Charváta a zmírnili tak porážku na přijatelnou úroveň .

                                                                          *****

 

Napsat komentář