V 9.kole se v Batumi českým barvám dařilo….

Blíží se rozhodující část turnaje a každý získaný bod může znamenat vzestup v tabulce a naopak  i minimální ztráta se  může ukázat jako velký posun dolů. V turnaji byli po včerejším kole  v čele Američané s 15. body a pouze bod za nimi skvěle hrající Poláci . Dnes hrají spolu a zatím to vypadá na senzační výhru Polska, které vede 2:1 a v poslední Partii Caruana pravděpodobně nezíská více než 1/2  s materiálem K+V + S  : K + V.

I když měli čeští muži poměrně snadného soupeře v podobě Portugalců, nebylo zrovna snadné vyhrát bez ztráty květinky. Po výsledcích Fernandes (2389)  0:1 Navara , Láznička  1 : 0 Damaso (2440) , Martin ( 2402) 1/2 Štoček a Michalík 1:0 Sousa (2365) připsalo naše družstvo do tabulky 2 body a score  3,5 : 1/2

Ženy hrály s Malaisií  a očekávalo se vylepšení score a výsledek 4 : 0. Nakonec to tak dopadlo, ale po hodně dobrodružném boji . Zejména Sikorová  brnkala kapitánovi na nervy. Stála totiž neuvěřitelně špatně, Rybka ukazoval až + 8,50 pro Portugalku s ELO 1866 ( !!! ). Kolem 50. tahu soupeřky snad  soutěžily která udělá větší chybu. Partii publikuji bez poznámek, protože by byla dlouhá  na 5. stránek. 🙂 Ale ujišťuji potencionální zájemce o její přehrání a malou analyzu, že se královsky pobaví.

Přidávám ještě souboj dvou šachových gigantů ze včerejšího zápasu USA – Azerbajdžán.