V Batumi muži ztrácejí ve score, ženy prohrály…..

 Po včerejší zbytečné ztrátě jedné partie , přišla dnes druhá a opět překvapivá, když prohrál Viktor Láznička, který sice v obtížné pozici, ale ještě s dostatkem času udělal hrubku, po které následoval rychlý konec. Podle mně dostupných partií,  ve kterých se hrála stejná  varianta, byl plán černého až nekriticky ambiciozní. Že by to bylo podceněním soupeře, o 150 bodů slabšího, se mi při Lázničkových zkušenostech nezdá…. Navarova výhra se rodila díky hrubkám chilského hráče. Po 34. tahu bílého ukazovaly bílému všechny programy – 8,77 , tedy v podstatě prohraná pozice. Jenže Chilan se zřejmě polekal možnosti  porazit světového hráče a prostě se rozklepal, zahrál dvě strašné chyby a situace byla najednou zcela opačná….

Zápas Česká republika – Chile skončil tedy našim vítězstvím 2,5 : 1,5 , ale dá se říct, že  jen se štěstím. Navara 1:0 Morovic Fernandez , Henriquez Vilagra 1:0 Láznička, Hráček 1/2 Salinas Herrera a Valenzuela Fuentealba 0:1 Štoček.


Ani českým ženám se dnes nedařilo a prohrály s Itálií 1,5 : 2,5 . Olšarová 1/2 Sedina, Di Bedenetto  1/2 Worek, Novosadová 0:1 Brunello a Movileanu 1/2 Sikorová.