V Nekoři se sešlo 46 blicařů !

 V loňském roce se hrál díky agilnímu  šachovému oddílu Sokola Nekoř pěkný bleskový turnaj. Po jeho ukončení pořadatelé slibovali , že se turnaj stane tradičním a letos tento slib začali uskutečňovat. Dnes se hrál 2.ročník a na startu se sešlo 46 hráčů a hráček nejen z okolí, ale i ze Starého Města u Uh.Hradiště, Hustopeče,Polabin nebo Jičína atd.

Pro nemoc jsem se bohužel turnaje nemohl zúčastnit, ale podle zpráv, které mi volali někteří hráči, vše proběhlo bez problémů. Hrálo se tempem 5 minut na partii a 15 kol. 1.  místo nakonec získal specialista na podobné turnaje, „starý harcovník“ Franta Vrána ( na fotografii) ze Starého Města se ziskem 14 bodů (!!) před stále se lepšícím Matějem Kupsou z Lanškrouna  se 12. body . Na 3. místě skončila mezinárodní mistryně Věra Medunová z Hustopečí 11 , dále Martin Šmajzr (Ústí n.Orl.) 11 a velké překvapení Míra Cimprich z Horní Čermné 10 bodů. Z domácích hráčů skončil nejlépe na skvělém 14. místě  Petr Langr s 8.body, dále na   21.místě David Beneš 7,5 a na 23.místě pan Vohník. Z hráčů Mistrovic byl 15. Lukáš Bouchal 8 , společně s 16. M.Řehákem, 18. Broňa Špindler, 20.Kuba Ježek,24. Janota atd.

Organizátorům turnaje lze jen poděkovat a popřát , aby se turnaj stal opravdu tradičním místem, kde by se rádi scházeli k přátelským bojům hráči ze všech koutů Čech a Moravy a snad i z blízkého Polska! Díky a hodně štěstí přátelé!


 

Napsat komentář