XXXIV.ročník Open „O putovní pohár“ – Chotěboř

Zámek Chotěboř

Včera se konal v KD Junior v Chotěboři již 34. ročník Open turnaje v rapidu „O putovní pohár“. Sešlo se 96 šachistů z toho jeden IM a 10 FM , ze všech koutů republiky od Znojma na jihu po Lanškroun  na severu, či od Prahy , Vlašimi nebo Příbrami na západě po Kroměříž, Boršice, Hodonice na východě. Turnaje se zúčastnily i „mladé pušky“ z Mistrovic, za dohledu výboru starších, které po příchodu do sálu uvítal  přivítal Marian Sabol slovy: „Dokonce i Poláci přijeli“ …..   🙂

Hrálo se na 9 kol,  tempem 15´+ 3´´ bonus na tah. Začalo se o akademickou 1/4 hodinku později, protože se čekalo na hráče z Kroměříže. A co čert nechtěl, hned jsem dostal jednoho z nich – FM Mudráka (2243), podle toho to taky dopadlo….Dál už turnaj probíhal v přátelském, duchu, o přestávkách mezi jednotlivými koly  zbylo i trochu času na vzpomínky s přáteli a naříkání, jak to hrajeme blbě….  🙂

Nakonec turnaj skončil dosti překvapivě, když předpokládaní hlavní favorité FM Jakub Půlpán (2391) a FM Marian Sabol (2361) se nedostali ani mezi první trojku. Zvítězil FM Tomáš Vojta 7,5 b. (2322 Spartak Vlašim) před Lukášem Karáskem 7 b. ( 2192 Gordic Jihlava) a FM Michalem Novotným 7b.(2308  Polabiny). Ten se stal zároveň krajským přeborníkem PDŠS v rapidu pro rok 2017.

Další pořadí: FM Vladimír Karlík 7 b. (Slávia Kroměříž), Roman Vincze 7b. (Jiskra Havl.Brod), FM Půlpán (Rapid Pardubice), FM Mudrák (Slávia Kroměříž),  Kapusta (Sl.Kroměříž), FM Gregor (Neratovice) -všichni 6,5 bodu, 10.-17. Místo se 6. body obsadili FM Sabol (2361), FM Jiří Tůma (2332), IM Červený (2378), Solil  (2038), Hospodka (1979), Trhal (2144), Petrus (2030), a Daněk (1925) atd. Vynikající výkon podal Roman Solil z Lanškrouna a jeho krásná vítězná  partie FM Cagašíkem by zasloužila uveřejnění. Bohužel se mi nepodařilo ji zaznamenat celou….

Naše sestava: Kuba Ježek, Lukáš Bouchal , Tomáš Bouchal , Glöckner a všichni pod přísným dozorem Karla Halbrštáta si přijela hlavně dobře zahrát , bez nějakých přehnaných ambicí.Nakonec jsem si splnil svůj cíl a dosáhl  4,5 bodu , tedy 50%, což považuji za dobrý výsledek. Bohužel Kuba , ani Luky nezahráli ve formě, jakou předváděli na Pardubické kotvě a dosáhli  shodně  3 1/2  b. Hodně překvapil náš „šéf“, Karel Halbrštát, který  prvním turnaji po roce uhrál 3 body . Možná to bylo také tím, že v Chotěboři letos nebyla jeho spolupracovnice, paní Lorenzová z Letohradu, která ho vždy obere nejméně o 1/2 bodu.  🙂 Tomáš Bouchal dostal tvrdou školu.Nehrál špatně, ale kazil dobré a někdy i snadno vyhrané pozice. Musím přiznat, že mne po mé  lehkovážné oběti kvality měl opravdu na lopatě. Jenže pustil si do pozice moje dva jezdce a ti se už postarali o zmatek, který Tomáš ve zbylém čase nedokázal vyřešit.

←   Co říci na závěr? Byl to velmi pěkný turnaj , obsazením jeden z nejsilnějších, která byly letos v našem kraji sehrány.O hladký průběh se místní pořadatelé postarali bez problémů, obsluha baru v předsálí super – takže jsme odjížděli spokojeni a rádi se do Chotěboře vrátíme i příští rok!

A to chotěbořské pivo je opravdu dobré!!!

Napsat komentář